A természet és meteorológia szerelmeseinek kegyeit keressük mai írásunkkal. Dörgéssel-villámlással hangulatot fokozó, felhő alakú lámpa, világító égitestek, földteke hologramot megvalósító óra és egy valódi időjárás-szimulátor szerepel a menüben.
A fotón látható példánynak erősen túltolták az árát, 3360 dollár elköltése helyett inkább megmutatjuk házilagos elkészítését. Nem boszorkányság (hanem technika - szól a klasszikus felvezető). A vihargép dunsztos üveg verzióját már én is elkészítettem korábban és az határozottan kevésbé porosodik.
A kék LED-ekről nehéz lejönni, tudja ezt minden, fénytechnika-függő olvasónk. Nemcsak bombázások esetén hasznos a kék világítás, de egyedi, techno hangulatot is teremthetünk vele. Az ég is kék, a felhők is, ez adhatta az ötletet az "Arduino hajtású felhőlámpa" megalkotójának. Az Arduino egy ki/bemenetekkel bőven felvértezett, könnyen programozható, szóval felhasználóbarát mikrokontroller, erről is írtunk korábban. Szerepe itt arra korlátozódik, hogy három kék LED-et villámcsapásszerű időzítéssel villantson fel. Sikeresen.
Hasonló alkatrészekből készült, de több színben pompázik a következő alkotás. Mordor felett az ég - mondhatnánk a vörösben izzó szobára tekintve. Gyors reagálású szomszédok közelében nem tanácsos használni, mert az ablakon kiszűrődő rőt fények miatt ránk hívhatják a tűzoltókat. Jobb félni, mint megijedni alapon.
Ha tiszta az ég, láthatjuk a Holdat és annak állását. Bunkerben élők, vagy abszolúte lusták részére készült ez a holdszinkronizált lámpatest. Rápillantva a hónap aktuális napját mutatja, a lámpatest pedig hűen utánozza a fogyó-növő Hold fényviszonyait. Újabb érv, miért ne menjünk ki a biztonságos lakásból.
Térjünk haza szülőbolygónk barátságos kebelére. Egy frappáns trükkel háromdimenziós megjelenítésű glóbuszt varázsol lakásunkba ez a találmány. Szemünket csapja be, akárcsak a 25 képkocka / mp gyorsaságú filmvetítés, melyet összefüggőnek látunk. Az időt is mutatja.
Mint a filmek végén a nagy összecsapás, itt is utolsó videónk hozza el a katarzist. A Tempescope mobiltelefonon keresztül irányítható doboz, melyben valódi eső esik, lecsapódik a pára, köd száll fel és természetesen a jó öreg villámok szabdalják az üveglapok közé szorított teret.
Akár egy térképen kijelölt város időjárását is kijelzi. Hmm, már megint esik Salgótarjánban - mondhatjuk, futólag rápillantva a dobozra.
Ha tetszett a bejegyzés, oszd meg ismerőseiddel. Ha nem, akkor is.
Csatlakozz a Furdancs Facebook-közösségéhez! Nem fogjuk megbánni.