Persze nem az egész közösségi háló, hanem a Furdancs Facebook-oldala. És hogy miért gondoljuk, hogy ez egy eszköz lehet a kezünkben? Elmondjuk.
Az ötletet persze a Facebook 10 éves évfordulója adta. A poszt apropóját viszont az szolgáltatta, hogy jött szinte egy időben két olvasói kérdés is. Az egyik e-mailben, a másik egy poszt alatt kommentben. Mindkettőben tanácsot kértek egy-egy probléma megoldásához. És ehhez kapcsolódóan kerül szóba a Furdancs Facebook-oldala. Ugyanis jelenleg főképp a posztok alatt kommunikáltok velünk és egymással. Ami jó, de igazából csak a posztok megjelenése utáni pár napban olvassák igazán sokan az adott témához érkező kommenteket. Ha egy régebbi bejegyzést találtok, mondjuk a hónapokkal ezelőtt írott kivetőpántos írásunk, és azzal kapcsolatban kérdeznétek valamit, akkor azt általában már csak a poszt írója látja, a többi olvasó nem bukkan rá. Pedig épp ez volna a nagyszerű egy ilyen közösségben, hogy egymásnak is lehet tanácsot adni.
A Facebook-oldalunkat viszont minden felhasználó eléri, és ahogy nézzük, egy-egy megosztást valóban sokan is néztek meg. Tehát a Facebook használható volna akár a klasszikus fórumok kiváltására is, a mi esetünkben ez lehetne a Furdancs fórum oldala. Ráadásul a Facebookon lehet mellékelni/feltölteni képet, videót, tehát itt bővebb lehetősége volna a kérdezz-felelek résztvevőinek, mint a kommentek között.
Ennyi úton keresztül biztos eljut hozzád is a téged segítő hozzászólás:
Tehát arra biztatunk minden Furdancs olvasót, bármilyen kérdése van valamelyik korábbi írásunkhoz kapcsolódóan, vagy akárcsak nagy általánosságban bármely fúr-farag kérdéssel kapcsolatban, tegye fel bátran a Facebook-oldalunkon. Mi biztos reagálunk rá, de lehet hogy a többi felhasználónak még a mienknél is jobb ötlete/tanácsa lesz. A posztjaink végén olvasható szokásos felhívás tehát most különösen ide illik:
Ha tetszett a bejegyzés, oszd meg ismerőseiddel. Ha nem, akkor is.
Csatlakozz a Furdancs Facebook-közösségéhez! Nem fogjuk megbánni.