Kompresszorral jobb az élet - állapítottuk meg többször is. De még jobb lenne, ha nem buknánk fel állandóan a kígyózó spirálcsőben vagy félmerev tömlőben. Jómagam már mindent összeszedtem egy műhelyen végighúzódó levegőellátó vezetékeléshez. Tömlők, T-elosztók és végcsatlakozók. Azonban minderre koronát egy nemrég beszerzett automata csődob tette fel.
Már a létezése is újdonság volt számomra. Pedig kézenfekvő megalkotása, hiszen kerti locsolótömlők és hosszabító elektromos kábelek részére már léteznek kézzel és valószínűleg spirálrugóval feltekerhető tárolódobok. Nagy eséllyel a mennyezeten kap helyet, így még a fali elosztótól a használat helyéig vezető szakaszon sem érintkezik a talajjal, minimális a felbukásveszély (főleg a gérvágó és gyorsdaraboló asztal közelében).
Amilyen hasznos, olyan egyszerű szerkezet, ezért csak futólag mutatom be, ha valakinek szintén ismeretlen lenne. 8 méter 10-es belső átmérőjű levegőtömlő van feltekercselve egy dobra, melyet érzéssel ki/beengedve fékezi vagy kiengedi a tömlőt. Adnak hozzá egy masszív tartókengyelt, mellyel szilárdan felfüggeszthetük. A gyári leírásnál többet vagy jobbat nem tudnék fogalmazni, tessék:
1. Műszaki adatok
Tömlő méret 8,0 mm x 12,0 mm
Csatlakozó tömlő hossza: ca. 2 m
Tömlő hossza: max. 8 m kihúzható
A tömlő anyaga: Poliuretán szövetbetéttel
Munkanyomás: 10 bar
Maximális nyomás: 15 bar
2. Biztonsági szempontok
- A műanyag alkatrészek az erő hatására sérülhetnek.
- A sérülések elkerülése érdekében a felszerelést vagy a szerelést bízza tapasztalt munkatársra.
- Tartsa tisztán a tömlőt.
- Soha ne engedje el a tömlőt kihúzott állapotban, ha az nincs befékezve.Az automatikus tömlőfeltekerés károsíthatja a tömlődobot és személyi sérülést is okozhat. Ezért a tömlőt mindig lassan vezesse be a tömlődobba. Elhelyezési mód: függesztve, kompresszorra, falra, padlózat,
2. A tömlődob működési módja.
- A tömlőt mindig lassan húzza ki és lassan vezesse vissza a tömlődobba.
- A tömlő befékezése: A tömlő kihúzásakor időnként (20/30 cm) egy kattanást hall.Abban az időközben amikor kattanást hall, megtörténik a tömlő befékezése. Ha nem hall kattanást a tömlőt egy rúgó visszahúzza és teljesen feltekeri.
Kinek mit ér meg a biztonsága, a kissé túlzó 20e forintos új árért kapunk egy praktikus és biztonságos eszközt, mely a korlátozott rugalmasságú spirálvezetékeknél sokkal hatékonyabban rövidíti / hosszabbítja a levegőtömlőt. Nem írtam márkát, biztos, hogy több gyártó kínálatában megtalálható.
Ha tetszett a bejegyzés, oszd meg ismerőseiddel. Ha nem, akkor is.
Csatlakozz a Furdancs Facebook-közösségéhez! Nem fogjuk megbánni.