Belépő szint. Egy szebb világban ez a kifejezés egy adott célra már használható, a megadott paramétereket hosszú időn keresztül teljesítő berendezést fedi. A profi címkétől messze áll, de elég olcsó a kipróbáláshoz és ha kedvet kap a vásárló, elkezd lépdelni az ár (és minőségi) létrán a kapható legjobb termék felé.
3DPrint sorozatunk egy Wanhao I3 nyomtató bemutatásán és felhasználásának lehetőségein nyugodott. Becsületes gép, továbbra is ajánlom mindenkinek. Jellemzői (nyomtatható méret, pontosság) még túl is nyúltak legtöbbünk átlagos elvárásain. Most rábukkantam egy típusra, mely árával letarolhatja a piacot, amennyiben hozza a megadott paramétereket. A legeldugottabb kínai webáruházból rendelt, ajándékként vámkezelt, villamosmérnöki és finommechanikai műszerész kvalitásokat követelő összeszerelést igénylő nyomtatót sem ússzuk meg 99000 Ft alatt. Frissítés: Épp tegnap láttam a Rendelj kínait! blogon egy példányt 88e-ért mindenestül, de kicsit szkeptikus vagyok. Ettől függetlenül írásom tárgya a Magyarországon kapható legolcsóbb nyomtató.
Ezt az írást nem támogatja a Conrad webáruház (melynek saját márkás terméke). Maga a tény megérdemli a hírverést, hogy egyszerűbb és kisebb méretű nyomtatáshoz már ennyi pénzért elérhető egy gép. Lentebb a bolti terméklap bemásolt változatát olvashatják, némi videóválogatással körítve. Ezt a specifikációt állítják róla, nem próbáltam ki, túldicsérni sem akarom. Felépítése kicsit más. Itt maga a munkadarab süllyed a nyomtatáskor, nem pedig a nyomtatófej. Láttunk már ilyet és vannak előnyei.
Ami kevesebb a Wanhao-nál, az a 100*100*100 mm nyomtatható méret. A vásárló feladata eldönteni, hogy ekkora mérethatárok elegendőek-e terveihez, jómagam már csak a nyomtatószál költsége miatt sem sokszor léptem át a 10 centis határokat. Nem közlik a nyomtatófej pozicionálási pontosságát, ez arra utal, hogy nem dicsekedni való (vagy csak kifelejtették az egyébként bő leírásból). Teljesen kompatibilis a Cura szeletelő programmal és szerkezetében sincs eltérő megoldás a közismert márkákkal szemben. Sokat nem kell tehát utánaolvasni használatba vételekor, de azért kijárna egy 100 kFt értékű terméknél egy magyar nyelvű használati utasítás. Még egy 2000 forintosnál is. Viszont nagyvonalú gesztus a hozzáadott alkatrész, szerszám és a négyféle nyomtatószál mennyisége.
Lássuk tehát a gyártó ajánlását:
Kivitel: Készre szerelt készülék
Támogatott nyomtató anyagok: PLA
Max. nyomtatási szélesség (X): 100 mm
Max. nyomtatási magasság (Y): 100 mm
Max. nyomtatási mélység (Z): 100 mm
Nyomtatóágy jellemzők: Cserélhető, mágneses
Extruder típus: Single
Dűzni átmérő: 0.4 mm
Min. nyomtatási rétegvastagság: 0.1 mm
Nyomtatott rétegvasgatság (max.): 0.2 mm
Csatlakozók: SD, USB
Szoftver: Cura (OpenSource)
Szín: Fekete
Ház anyaga: fém
Súly: 9 kg
Üzemi feszültség: 230 V
Teljesítményfelvétel (max.): 120 W
Szállítás tartalma:
Készre szerelt RF100 3D nyomtató
1 tekercs Renkforce PLA nyomtatószál (250g, fehér, 1,75mm)
1 próbacsomag Renkforce vörösréz nyomtatószál (50g, 1,75mm)
1 próbacsomag Renkforce fa nyomtatószál (50g, 1,75mm)
1 próbacsomag Renkforce elasztikus nyomtatószál (50g, 1,75mm)
Spatula és csipesz
Nyomtatólap tapadó fóliával
SD kártya, több mint 100 nyomtatható modellel (8GB)
USB kábel
Hálózati kábel
Gyors telepítési útmutató
További bő leírás a terméklapon.
Ha tetszett a bejegyzés, oszd meg ismerőseiddel. Ha nem, akkor is.
Csatlakozz a Furdancs Facebook-közösségéhez! Nem fogjuk megbánni.