A hét műtárgya - A patentfogó

2013.01.17. 10:00 | Írta: Mr. Furdancs

Ma egy fura, de igen ötletes kis eszközt mutatunk be. Első ránézésre kínzószerszámnak vagy szexuális segédeszköznek is gondolhatnánk, de nem az. Bár nem lepődnék meg rajta, ha az idevágó felnőtt-oldalakon találkoznék vele. Egyszerűen leírva: a patentfogó arra jó, hogy ha valamit összeszorítunk vele, akkor az úgy is marad. Mindaddig, amíg nem oldjuk a fogót. Leginkább karosszérialakatosok, bádogosok használják például hegesztésnél. Összefognak vele két lemezt a hegesztés idejére. Sok minden másra is jó, felhasználásának csak a fantáziánk szab határt, én már gányoltam ki vele elnyalt fejű csavart. Idevágó kalandjaitokat írjátok meg kommentben. Működtetése nem túl bonyolult. Nyitott állapotban a fotón látható szerszám felső szárából kikandikáló csavarral akkorára nyitjuk a fogó fejét, hogy passzentosan meg tudjuk vele fogni az anyagot. Ha ez megvan, ráfogunk a rögzítendő munkadarabra és összecsukjuk a fogó két szárát. Ekkor a szerszám bezáródik és úgy is marad. Mindaddig, míg az alsó száron látható, elsőre feleslegesnek tűnő, plusz karral ki nem oldjuk a fogót. A fent említett csavarral a szorítás erősségét is szabályozni tudjuk. 

patent.jpg

Az érthetőség kedvéért nézzétek meg az alábbi videót. Ez a jólfésült fiatalember megmutatja nektek, hogyan kell használni a patentfogót. 

A bejegyzés trackback címe:

https://furdancs.blog.hu/api/trackback/id/tr625021026

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tapmancs 2013.01.18. 08:32:06

Szeressük nagyon. Autószerelésnél is elengedhetetlen.

ZON 2013.02.21. 21:42:49

Becsületes magyar neve is van : blitzfogó.

nandras01 2013.02.28. 23:19:41

kis pontosítás, az állító csavar szerepét illetően:
nem, ill. nem csak a szorítás erősségét állítjuk vele, hanem elsősorban azt, hogy hol kezdődjön a szorítás, vagyis ezzel "illesztjük" a befogandó munkadarab méretéhez.
süti beállítások módosítása